Lager/Produktion fra EDC

Snaremosevej 65

7000 Fredericia

6.782.500 kr./år

15.670 m²
Nyhed

Solid og funktionel ejendom ideel til pro­duk­tions­virk­som­hed, lager- og logistikformål og oplagring.

Ejendommen på Snaremosevej 63-65, 7000 Fredericia er en velholdt og rummelig ejendom med et samlet grundareal på 46.902 m², der er velegnet til virksomheder med behov for store lager- og pro­duk­tions­fa­ci­li­te­ter kombineret med optimale lo­gi­stik­mu­lig­he­der.

Ejendommen består af tre solide bygninger, opført i 1988 og senere, med et samlet bebygget areal på 14.989 m² og et samlet etageareal på 17.357 m². Af dette udgør 14.989 m² lager- og pro­duk­tions­a­re­a­ler, mens 2.158 m² er velegnet til kontorbrug. Derudover er der et kælderareal på 1.056 m², der kan bruges til vel­færds­fa­ci­li­te­ter, arkiv eller ekstra opbevaring m.v.

De fremragende faciliteter inkluderer:
• 18 porte og 16 ramper/sluseporte for effektiv logistik og varehåndtering.
• En loftshøjde på 6-7 meter (ca. 5,5 meter under spær), ideelt til både lager og produktion.
• Søjlefrie pro­duk­tions­hal­ler med god bredde og længde, beklædt med troldtekt plader og lyddæmpende materialer for et optimalt arbejdsmiljø.
• Malede betongulve, der er robuste og nemme at vedligeholde.
• Brandsikring i form af sprinkling, ABA-anlæg og brandskabe.
• Et moderne CTS-ven­ti­la­tions­an­læg, der sikrer godt indeklima.
Udenoms­a­re­a­ler­ne er ideelle til udendørs oplagring og tilbyder blandt andet også 4 garager og et mindre værksted til f.eks. ved­li­ge­hol­del­se af udstyr, samt ikke mindst sikkerhed med pe­ri­me­ter­sik­ring og elektriske porte.

Ejendommen ligger i byzone med en strategisk placering under lokalplan LP8, hvilket sikrer god tilgængelighed og fleksibilitet for er­hvervsak­ti­vi­te­ter. Opvarmningen sker via fjernvarme/blokvarme, og der er privat vandforsyning.

Denne ejendom er ideel til virksomheder, der søger optimale rammer for deres lager-, produktions- og lo­gi­sti­kak­ti­vi­te­ter, med plads til udendørs oplagring og en strategisk placering tæt på Fredericia.

Kontakt os for yderligere oplysninger eller for at aftale en fremvisning.

Faciliteter

Interiør

  • Kantine
  • Bad og omklædning
  • Loftshøjde (0.07)

Exteriør

  • Porte
  • Ramper
  • Indhegnet
  • Udenomsarealer Befæstet

Teknik

  • Indlagt el, sikret med 1,619A (ampere)
  • Vinduestype Termo

Afstand til

  • Snaremosevej v Teknikervej (Erritsø)815 m
  • E 20 - Fynske Motorvej2,1 km

Nøgletal

Adresse
Snaremosevej 65
Sagsnr.
603531352
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
6.782.500 kr./år
Erhvervsareal
15.670 m²

Arealer

Bebygget
15.670 m²
Erhvervsareal
15.670 m²
Etageareal
15.670 m²

Økonomi

Årlig leje
6.782.500 kr./år
Månedlig leje
565.208 kr.
Årlig leje pr. m²
433 kr.
Bruttoleje pr. år
6.782.500 kr.
Månedlig bruttoleje
565.208 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
432 kr.
Depositum
3.391.250 kr.
Moms­re­gi­stre­ret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
Aftales med udgangspunkt i min. 3 år.
Uopsigelighed fra udlejer
Aftales med udgangspunkt i min. 4 år.
Opsigelse
6 mdr.
Indvendig ved­li­ge­hol­del­se
Lejer
Udvendig ved­li­ge­hol­del­se
Udlejer
Lejeregulering
NPI, min. 2,0%
Overtagelse
Efter nærmere aftale.
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Op­varm­nings­ty­pe
Fjernvarme/blokvarme (ra­di­a­tor­sy­ste­mer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1988
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C