Erhvervsgrund fra EDC

Nibevej 30

9530 Støvring

3.250.000 kr.

Brugerejendom

Erhvervsgrunde med eftertragtet beliggenhed

• Stærkt erhvervsområde med god logistik
• Velbeliggende erhvervsjord
• Grund­stør­rel­ser fra 10.000 m² til 100.000 m²
• Godkendt lokalplan - miljøklasse 2-5
• Erhvervsvenlig kommune – www.businessrebild.dk
• Ingen dækningsafgift
• Kun 20 min. fra Aalborg

Nu er muligheden tilstede for at købe eftertragtede erhvervsgrunde på en yderst fordelagtig beliggenhed i Støvring .

Budstedparken er beliggende i det nye erhvervsområde mellem Støvring og Sørup. Er­hvervs­om­rå­det beliggende på den østlige side af E45 er udsolgt.

Såvel etablerede virksomheder, der er vokset ud af eksisterende bygninger eller ønsker at skifte placering, og for nystartede virksomheder, der leder efter det helt rigtige sted at etablere sig.

Her er der mulighed for at placere erhverv fra miljøklasse 2-5 på store grunde fra 10.000 m2 og op til 100.000 m2, og området er derfor yderst velegnet til produktion og industri.

Her får I ikke bare en matrikel og et fysisk sted at være. Her får I en samlet pakke med en erhvervsvenlig kommune, kon­kur­ren­ce­dyg­ti­ge priser, kvadratmeter efter behov, eksponering ud til centrale trafikårer, et godt er­hvervs­net­værk, nærhed til kompetente medarbejdere, god infrastruktur, en rummelig lokalplan og Business Rebilds ekspertise.

Forhør nærmere hos medvirkende ejendomsmægler om mulighederne.

Faciliteter

    Afstand til

    • E 45 - Nordjyske Motorvej1,0 km
    • Støvring St.4,3 km

    Nøgletal

    Adresse
    Nibevej 30
    Sagsnr.
    912112200
    Ejendomstype
    Erhvervsgrund
    Handelstype
    Brugerejendom
    Pris
    3.250.000 kr.

    Arealer

    Grundareal
    10.000 m²

    Økonomi

    Pris
    3.250.000 kr.
    Pris/m²
    325 kr.
    Vurderingsår
    2020
    Ejendomsværdi
    7.650.000 kr.
    Grundværdi
    1.190.100 kr.

    Ejendommen

    Omfattet af energimærke
    Nej