Fremvisning
Book en fremvisning

Hermodsvej 22, 2. sal8230 Åbyhøj

Kontor

1.206 m²
C
1.113.138 kr./år

Adresse
Hermodsvej 22, 2. sal
Sagsnr.
812003429
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
1.113.138 kr./år

Arealer

Etageareal
1.206 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.113.138 kr./år
Månedlig leje
92.761 kr.
Årlig leje pr. m²
923 kr.
Årlige driftsudgifter
273.762 kr.
Månedlige driftsudgifter
22.813 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
227 kr.
Bruttoleje pr. år
1.386.900 kr.
Månedlig bruttoleje
115.575 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.150 kr.
Depositum
556.564 kr.
Aconto Varmeudgifter
108.540 kr.

Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Udefineret
Byggeår / Ombygget
1990

Parkering
I ejendommens kælder: kr. 1.000 pr. mdr.
Parkering
På terræn: kr. 800 pr. mdr.
Toiletter
4 stk. + 2 stk. i trappeopgangen

Fleksibelt og indbydende kontorlejemål i præsentabel er­hverv­se­jen­dom

Kontorlejemål på i alt 1.206 m² beliggende på 2. sal i en veldrevet er­hverv­se­jen­dom på Hermodsvej i Åbyhøj. Lejemålet fremstår lyst og indbydende med en fleksibel indretning, der egner sig til både storrumskontor og kombinationen af åbne arbejdspladser, møderum og cellekontorer.

I kon­tor­om­rå­der­ne er der etableret tæppefliser, som sikrer en behagelig akustik og et godt arbejdsmiljø, mens et åbent og indbydende kantineområde med trægulv danner et naturligt samlingspunkt for medarbejdere og uformelle møder.

Lejemålet har gode dagslysforhold og en planløsning, der gør det let at tilpasse indretningen efter lejers behov. Der er mulighed for at leje par­ke­rings­plad­ser ved ejendommen på særskilt kontrakt.