Fremvisning
Book en fremvisning

Gåseagervej 10D8250 Egå

Lager/Produktion

346 m²
C
193.265 kr./år

Adresse
Gåseagervej 10D
Sagsnr.
812003411
Ejendomstype
Lager/Produktion
Årlig leje
193.265 kr./år

Arealer

Etageareal
346 m²

Nøgletal

Årlig leje
193.265 kr./år
Månedlig leje
16.105 kr.
Årlig leje pr. m²
558 kr.
Årlige driftsudgifter
37.035 kr.
Månedlige driftsudgifter
3.086 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
107 kr.
Bruttoleje pr. år
230.300 kr.
Månedlig bruttoleje
19.191 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
665 kr.
Depositum
96.633 kr.
Aconto Varmeudgifter
26.489 kr.

Uopsigelighed fra lejer
2 år
Uopsigelighed fra udlejer
4 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2,5 %
Overtagelse
Efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
2
Byggeår / Ombygget
1967 / 2006

Toiletter
2 stk.

Kontor- og lagermulighed i Egå

Lejemålet er beliggende i Egå tæt på Grenåvej med kort afstand til Djurslands­mo­tor­vej­en og blot 10 minutter kørsel fra Aarhus. Lejemålet er trukket væk fra Grenåvej, hvorved støj og trafik ikke er til gene.

Lejemålet er kombineret lager og kontor fordelt på to plan med intern indgang mellem disse. Lageret udgør 135 m² med tilhørende toilet, 3 meter til loftet og stor elektrisk port. Der er ligeledes gode til­kør­sels­for­hold til lageret.

Kontoret er indrettet som storrumskontor med tilhørende mødelokale, tekøkken og toilet. Det er muligt at fjerne de eksisterende indervægge såfremt anden indretning ønskes. Generelt har lejemålet god belysning med lysindfald fra de store vinduespartier.

Der er gode par­ke­rings­mu­lig­he­der for medarbejdere og kunder ved lejemålet og i området.

Lejemålet er velegnet for virksomheden der ønsker at kunne kombinere lager og administration ét sted.