Fremvisning
Book en fremvisning

Dalsagervej 25D8250 Egå

Kontor

366 m²
C
312.000 kr./år

Adresse
Dalsagervej 25D
Sagsnr.
812003310
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
312.000 kr./år

Arealer

Etageareal
366 m²

Nøgletal

Årlig leje
312.000 kr./år
Månedlig leje
26.000 kr.
Årlig leje pr. m²
852 kr.
Årlige driftsudgifter
33.689 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.807 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
92 kr.
Bruttoleje pr. år
345.689 kr.
Månedlig bruttoleje
28.807 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
944 kr.
Depositum
156.000 kr.
Aconto Vandudgift
2.400 kr.
Aconto Varmeudgifter
12.000 kr.

Opsigelse
6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 2%
Overtagelse
Ledigt fra 01.04.2026
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Udefineret
Byggeår / Ombygget
1967 / 1997

Toiletter
Ja, 2 stk.

Moderne og lyst kontorlejemål med god indretning

Lejemålet på Dalsagervej 25D, 8250 Egå udgør i alt 366 m² og fremstår lyst, moderne og funktionelt indrettet. Lokalerne er præget af store vinduespartier, der sikrer et godt naturligt lysindfald, kombineret med lyse vægge, nedhængte lofter med integreret belysning og flotte lyse gulve, som giver et indbydende og professionelt udtryk.

Indretningen består af stor­rum­s­kon­to­rer samt separate mødelokaler og kontorer med glaspartier, hvilket skaber en god balance mellem åbenhed og mulighed for afskærmning. Hertil kommer venterum og garderobe samt to toiletter i lejemålet.

Der medfølger et større opbevaringsrum, hvilket giver ekstra fleksibilitet for den kommende lejer.

Der er gode muligheder for eksponering med firmanavn og logo mod den trafikerende Grenåvej.