Fremvisning
Book en fremvisning

Runddyssen 28200 Aarhus N

Kontor

3.587 m²
3.856.025 kr./år

Adresse
Runddyssen 2
Sagsnr.
81200169
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
3.856.025 kr./år
Erhvervsareal
3.587 m²

Arealer

Grundareal
5.127 m²
Erhvervsareal
3.587 m²
Etageareal
3.587 m²

Nøgletal

Årlig leje
3.856.025 kr./år
Månedlig leje
321.335 kr.
Årlig leje pr. m²
1.075 kr.
Årlige driftsudgifter
771.205 kr.
Månedlige driftsudgifter
64.267 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
215 kr.
Bruttoleje pr. år
4.627.230 kr.
Månedlig bruttoleje
385.602 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.290 kr.
Depositum
1.928.012 kr.

Opsigelse
Gensidigt med 6 måneders varsel
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 2%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)

Parkering
0

Nyopført DGNB certificeret domicil

- DGNB certificeret
- Kantine med tilstødende mødelokaler
- Vederlagsfri parkering
- Optimal infrastruktur og tilgængelighed
- Godt indeklima og fleksibel indretning

I samarbejde med en­tre­pre­nør­virk­som­he­den Raundahl & Moesby, udlejer EDC Erhverv Poul Erik Bech 2.500 - 3.600m² kommende domicilejendom i Skejbys upcoming erhvervsområde.

I som lejer kan være med fra A-Z og dermed have indflydelse på ejendommens udformning og indretning, så I ikke skal gå på kompromis med kvalitet, design og indretning. Der vil være fokus på bæredygtighed og et optimalt indeklima, eksklusiv materialevalg og optimal indretning med godt dagslysindfald. Dette for det grundlæggende princip om at skabe de bedste faciliteter og optimalt fleksible rammer med mulighed for ekspansion, for virksomheden med fokus på totaløkonomien.

Do­mi­cil­e­jen­dom­men vil være beliggende i et erhvervsområde, der er i rivende udvikling. Ejendommen er beliggende med kort afstand til E45 (1,6 km), Letbanen (1,1 km) og med blot 10 km. til Aarhus Midtby.