Fremvisning
Book en fremvisning

Ormhøjgårdvej 1E8700 Horsens

Detail

797 m²
C
637.600 kr./år

Adresse
Ormhøjgårdvej 1E
Sagsnr.
811002679
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
637.600 kr./år
Erhvervsareal
797 m²

Arealer

Erhvervsareal
797 m²
Etageareal
797 m²

Nøgletal

Årlig leje
637.600 kr./år
Månedlig leje
53.133 kr.
Årlig leje pr. m²
800 kr.
Årlige driftsudgifter
20.400 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.700 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
26 kr.
Bruttoleje pr. år
658.000 kr.
Månedlig bruttoleje
54.833 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
825 kr.
Depositum
318.800 kr.
Aconto Vandudgift
10.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
60.000 kr.

Opsigelse
6 mdr
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min. 2%
Overtagelse
Aftales
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1976 / 1994
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Faciliteter

Facadelængde
Ejendommen har en facadelængde på 25,0 meter
Køkkenfaciliteter
Ja
Parkering
100
Toiletter
Ja
Vinduestype
Termo

Attraktivt lejemål med stor synlighed – tidligere supermarked

• God synlighed
• Rigtigt fine p-forhold
• Mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der
• Regulært lejemål

På Ormhøjgårdvej 1E i Horsens udbydes nu et regulært og rummeligt lejemål med en særdeles attraktiv placering. Ejendommen ligger direkte ud til en befærdet trafikåre, hvilket giver maksimal synlighed og nem adgang for både bilister og gående kunder.

Lejemålet har tidligere været anvendt som supermarked og rummer et stort, regulært salgsareal, der giver en bred vifte af indretnings- og an­ven­del­ses­mu­lig­he­der. Her er plads til detailhandel, showroom, engros eller andre koncepter, der kræver god plads og synlig beliggenhed.

Ejendommen er desuden udstyret med gode par­ke­rings­for­hold, hvilket gør det nemt og bekvemt for både kunder og medarbejdere at benytte lejemålet.