Flot og velholdt lager/produktionsejendom til nyt domicil
Ejendommen har jf. bbr et erhvervsareal på 8.971 m², som fordeler sig på ca. 1.378 m² kontor og velfærd samt ca. 7.593 m² lager/produktion. Derudover findes et 584 m² stort overdækket areal til ejendommen.
Ejendommen er opdelt i 2 store bygninger, hvor det overdækkede areal binder dem sammen. Den forreste bygning fra 1987 indeholder et fornuftigt administrationsafsnit med storrumskontor, flere mindre kontorer/mødelokaler, toiletter samt en indbydende kantine med dertilhørende køkken og lagerrum. Fra kantinen er der adgang til en mindre kælder og fra administrationsafsnittet er der direkte adgang til bygningens 2 sammenhængende haller. Hallerne er opført i betonspær, hvilket gør dem yderst regulære. Den ene del har en loftshøjde på ca. 4 meter, og den anden del har en loftshøjde på ca. 7 meter. Desuden er der flere porte i hallerne. Fra den højloftede del af hallerne er der via en stor port adgang til en overdækning på 584 m², som forbinder de 2 bygninger. Overdækningen er åben i begge sider og fungerer godt til afsætning, pålæsning og opbevaring.
Den anden bygning er opført i 2008 og er udvidet i 2015 med et større administrationsafsnit. Denne bygning har ligeledes et administrationsafsnit ud mod parkeringspladsen og direkte adgang til hallen, som er opdelt i 2 - en større og en mindre hal. Administrationsafsnittet er indrettet med et storrumskontor, toiletter, flere mindre kontorer, mødelokaler samt et lille tekøkken. Hallen er opført i beton spærkonstruktion med en loftshøjde på ca. 7 meter, og bygningen er ligeledes meget regulær.
Generelt er der gode installationer med strøm, udsugningsanlæg, traverskraner mv.
Grunden er på 28.367 m², hvor grunden rundt om bygningen er udlagt i asfalt bl.a. til afsætning og opbevaring samt til parkering med over 100
p-pladser. Restgrunden er udlagt i græs/natur.
Ejendommens sammensætning med de 2 bygninger giver optimal mulighed for 2 brugere af ejendommen, hvilket giver større fleksibilitet for en investor/bruger. Ejendommen har tidligere været udlejet 100% til JEVI A/S.