Fremvisning
Book en fremvisning

Nørre Skærbækvej 286780 Skærbæk

Detail

Investering
736 m²
A2010
4.495.000 kr.

Adresse
Nørre Skærbækvej 28
Sagsnr.
620510812
Ejendomstype
Detail
Handelstype
Investering
Pris
4.495.000 kr.
Afkast
9,00 %
Etageareal
736 m²

Arealer

Grundareal
2.966 m²
Bebygget
736 m²
Erhvervsareal
736 m²
Butiksareal
736 m²
Etageareal
736 m²

Nøgletal

Pris
4.495.000 kr.
Pris/m²
6.107 kr.
Lejefaktor
9.6
Lejeindtægt
468.400 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
636 kr.
Årlige driftsudgifter
63.704 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
87 kr.
Afkast
9,00 %
Afskrivningsberettiget

Byggeår / Ombygget
2005
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2010

Velbeliggende er­hverv­se­jen­dom med gode an­ven­del­ses­mu­lig­he­der og høj eksponering mod trafikeret vej.

• Markant beliggenhed med høj synlighed og stor tra­fi­k­eks­po­ne­ring
• Fleksibel indretning med lette skillevægge og mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der
• Moderne showroom- og kon­tor­fa­ci­li­te­ter i præsentabel stand
• Lyse lokaler med store vinduespartier og godt naturligt lys
• Gode tilkørsels- og par­ke­rings­for­hold for kunder og medarbejdere

Flot domicil ejendom som er opført i 2005 og senere hen tilbygget i 2008. Ejendommen er opført i gode materialer, hvor der har været fokus på lav vedligehold. Ejendommen er opført med en facade i metalplader, tagpap på taget og mahogni vinduer. Ejendommens 736 m² er fordelt over et stort butikslokale/showroom, lager, per­so­na­le­fa­ci­li­te­ter, kontor samt mødelokale.

Ejendommen fremstår med en fleksibel indretning, hvor størstedelen af de indvendige rum er opbygget med lette skillevægge. Dette giver en kommende ejer særdeles gode muligheder for at tilpasse planløsningen efter behov – herunder åbne kontormiljøer, showroom, klinik, lager eller anden erhvervsmæssig anvendelse. Væggene kan forholdsvist enkelt flyttes eller nedtages for at skabe en mere åben og moderne indretning.