Fremvisning
Book en fremvisning

Del af Fulbyvej 114180 Sorø

Erhvervsgrund

Projektejendom
48.500 m²
9.700.000 kr.

Adresse
Del af Fulbyvej 11
Sagsnr.
474013358
Ejendomstype
Erhvervsgrund
Handelstype
Projektejendom
Pris
9.700.000 kr.

Arealer

Grundareal
48.500 m²

Nøgletal

Pris
9.700.000 kr.
Pris/m²
200 kr.

Ej befæstet

Lokalplanlagt erhvervsjord med synlighed fra Vestmotorvejen

For Sorø Kommune sælges erhvervsjord beliggende på Fulbyvej og med 2 minutter til mo­tor­vejstil­kør­sel.

Grundstykket er lokalplanlagt og er nabo til VKST Land­brugs­rå­d­giv­ning/-center m.fl.

Sælges samlet eller opdelt uden byggemodning/til­slut­nings­af­gif­ter mm. Ved opdelt salg bærer køberne udgift til vejadgang, forsyning ect.

Udbudsprisen er + moms.

Vil du vide mere om ejendommen?

Besøg butikken