Fremvisning
Book en fremvisning

Torvestrædet 12 st2740 Skovlunde

Detail

105 m²
A2020
210.000 kr./år

Adresse
Torvestrædet 12 st
Sagsnr.
184000625
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
210.000 kr./år
Erhvervsareal
105 m²

Arealer

Erhvervsareal
105 m²
Etageareal
105 m²

Nøgletal

Årlig leje
210.000 kr./år
Månedlig leje
17.500 kr.
Årlig leje pr. m²
2.000 kr.
Årlige driftsudgifter
26.880 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.240 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
256 kr.
Bruttoleje pr. år
236.880 kr.
Månedlig bruttoleje
19.740 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
2.256 kr.
Depositum
105.000 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
10 år
Uopsigelighed fra udlejer
10 år
Opsigelse
6 måneder

Energimærke
A2020

Parkering

Fleksible butikslokaler fra 89-315 m²

Mellem Skovlunde St. og Ballerup Boulevard opføres det nye Skovlunde Center Nord, hvor der kommer masser af spændende butikker at handle i. Bl.a. åbner Meny en af deres største butikker på Sjælland, hvor i der også kommer Farumhus og Gamst Blomster. Der er også indgået aftale med Normal og Lagkagehuset og Netto har allerede etablerede butikker. Derudover forefindes allerede Skovlunde Apotek, Stender, Frisørsalon New Hairdesign, Nybolig og Kebab King.

I området bygges der også +650 boliger. Kommunens vision med området er at skabe rammer for et mere spændende og attraktivt byliv.

Butikkerne bliver i størrelsen 89-315 m² og leveres som whitebox, så lejer selv kan indrette efter ønske. Butikkerne bliver højloftet og lyse og har store glasfacader mod det nye gågade Bystrædet, som bliver den gennemgående gade fra Skovlunde St. til Ballerup Boulevard, hvor der er forbindelse til Skovlunde Center Syd.

Området får flere grønne områder, hvor beboerne i området og de handlende kan nyde det nye område.