Fremvisning
Book en fremvisning

Poppelgårdvej 17 12860 Søborg

Kontor

251 m²
194.810 kr./år

Adresse
Poppelgårdvej 17 1
Sagsnr.
184000586
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
194.810 kr./år

Arealer

Etageareal
251 m²

Nøgletal

Årlig leje
194.810 kr./år
Månedlig leje
16.234 kr.
Årlig leje pr. m²
776 kr.
Årlige driftsudgifter
19.201 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.600 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
76 kr.
Bruttoleje pr. år
214.011 kr.
Månedlig bruttoleje
17.834 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
852 kr.
Depositum
97.405 kr.
Aconto Varmeudgifter
23.092 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
2 år
Uopsigelighed fra udlejer
4 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min. 3%
Overtagelse
Efter aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1956
Omfattet af energimærke
Nej

Faciliteter

Bad og omklædning
Ja, 2 toiletter med brusekabine
Køkkenfaciliteter
Ja
Parkering
Ja, 3 parkeringspladser lige ved indgangsdøren tilhører lejemålet
Toiletter
Ja

251 m² kontor beliggende i Søborg

• 251 m² kontor
• Gode offentlige transport muligheder
• Velordnet erhvervsområde
• Indretningen kan aftales med udlejer

I er­hvervs­om­rå­det Vandtårnsvej, Gladsaxe Møllevej og Gladsaxevej ligger lejemålet forenden af den lukkende Poppelgårdsvej.

1. salen indeholder 251 m² kontor fordelt med reception, kontor/mødelokaler af varierende størrelse, køkken med spiseplads. Herudover 2 toiletter med brusekabine. Lokalerne er apteret med kvadratlofter med indbygget lys og gulvtæpper. Lokalerne overtages nymalede og anden indretning kan aftales med udlejer.

3 par­ke­rings­pla­der lige ved indgangsdøren tilhører lejemålet.

Overdækket indgang med plads til aflæsning af paller, der kan køres ind i lejemålet.

Lejemålet er beliggende meget centralt med gode til­kør­sels­for­hold fra Motorring 3 og i gå/ cykelafstand til S-tog (Buddinge st. og Kildebakken st.). Rådhuspladsen ligger blot 8 kilometer fra Søborg. Bus 68 kører direkte til direkte til Vesterport Station. Desuden kommer den kommende letbane til at være bare få minutters gang fra lejemålet.