Fremvisning
Book en fremvisning

Havneholmen 82450 København SV

Kontor

1.007 m²
A2020
1.460.150 kr./år

Adresse
Havneholmen 8
Sagsnr.
184000571
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
1.460.150 kr./år

Arealer

Etageareal
1.007 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.460.150 kr./år
Månedlig leje
121.679 kr.
Årlig leje pr. m²
1.450 kr.
Årlige driftsudgifter
429.989 kr.
Månedlige driftsudgifter
35.832 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
427 kr.
Bruttoleje pr. år
1.890.139 kr.
Månedlig bruttoleje
157.511 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.877 kr.
Depositum
730.075 kr.
Aconto Varmeudgifter
97.440 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
2 år
Uopsigelighed fra udlejer
2 år
Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 3%

Byggeår / Ombygget
2021
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2020

Nyopført ejendom med fokus på medarbejdere og velvære

• Udsigt over havnen
• Ny indrettet lejemål på et plan
• Beliggende tæt på motorvej og offentlig transport
• Lejemål med indeklima i højsæde

Ejendommen er tegnet af ar­ki­tekt­fir­ma­et Holscher Nordberg med en markant arkitektur, som er skabt med fokus på medarbejderes sundhed og vel- være.

Lejemålet er beliggende i en nyopført bygning fra 2021 med et rustikt og moderne udtryk og en kreativ atmosfære.

Lokalerne er apteret med lyse trægulve i kontorarealet, kvadratlofter med indbygget grundbelysning og klimaanlæg. Ind­gangs­par­ti­et er opført med 2 elevatorer, der kører direkte til lejemålet.

Der er eventuel mulighed for, at leje par­ke­rings­plad­ser på Fisketorvets par­ke­rings­a­re­al.

Lejemålet er DGNB-certificeret, hvilket betyder at det møder de højeste standarder for miljømæssig, økonomisk og social bæredygtighed. Alt i alt nyindrettet kontorlokaler med udsigt over havnen og indrettet med fokus på medarbejdernes velvære.

Vil du vide mere om ejendommen?