Fremvisning
Book en fremvisning

Park Allé 215 12605 Brøndby

Blandet ejendom

Investering
2.878 m²
A2015
87.500.000 kr.

Adresse
Park Allé 215 1
Sagsnr.
181014916
Ejendomstype
Blandet ejendom
Handelstype
Investering
Pris
87.500.000 kr.
Afkast
5,13 %
Etageareal
2.878 m²

Arealer

Grundareal
4.872 m²
Boligareal
1.850 m²
Erhvervsareal
1.028 m²
Etageareal
2.878 m²

Nøgletal

Pris
87.500.000 kr.
Pris/m²
30.403 kr.
Lejefaktor
17.59
Lejeindtægt
4.974.442 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
1.728 kr.
Årlige driftsudgifter
526.219 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
183 kr.
Afkast
5,13 %
Afskrivningsberettiget
Nej
Momsregistreret
Nej

Ejendommen

Forsikringen omfatter:
Brand, Bygning, Udvidet rørskade, Svamp/Insekt
Byggeår / Ombygget
2024
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
A2015

Faciliteter

Køkkenfaciliteter
Ja
Parkering
Ja
Tagterrasse
Ja

Nyopført og fuldt udlejet in­ve­ste­rings­ejen­dom med bolig og dag­lig­va­re­bu­tik

• Nyopført in­ve­ste­rings­ejen­dom fra 2024 med energimærke A2015
• Fuldt udlejet med dag­lig­va­re­bu­tik og 13 rækkehuse
• Stabil erhvervsleje med lang uopsigelighed og mo­der­sel­skabs­ga­ran­ti
• Attraktiv kombination af bolig og erhverv i ét aktiv
• God beliggenhed med adgang til letbane, station og overordnet vejnet

Ejendommen på Park Allé 215-241 i Brøndby er en nyopført in­ve­ste­rings­ejen­dom fra 2024, der overdrages fuldt udlejet. Ejendommen består af en dag­lig­va­re­bu­tik i stueplan samt 13 rækkehuse fordelt på 1.–3. sal.

Stueetagen er udlejet til 365discount, som er sikret en lang uop­si­ge­lig­heds­pe­ri­o­de og en leje reguleret efter net­top­ri­sin­dek­set. Lejemålet er yderligere understøttet af mo­der­sel­skabs­ga­ran­ti fra Coop Danmark, hvilket giver en stabil og sikker indtægtsprofil.

Boligdelen udgør 13 rækkehuse i varierende størrelser fra 136 m² til 156 m². Boligerne er opført i 3 plan og indeholder blandt andet åbne køkken/alrum, flere værelser, to badeværelser samt egen terrasse. Derudover har beboerne adgang til fælles taghave, depotrum og egen par­ke­rings­plads med mulighed for ladestander.