Enestående mulighed for at bo på landet i fuldstændig gennemrenoveret bolig beliggende i smukt kuperet gammelt istidslandsskab kun 20 min. fra København.
Oplevelsen her er helt igennem fortryllende. Det er helt som et eventyr at køre op til denne enestående landejendom, som har været i familiens eje siden 1827. Boligen er stilfuldt gennemrenoveret, men drømmen om at få lov til at bo på en beliggenhed som denne, kan gøre en helt mundlam. Fuldstændig fredfyldt og idyllisk med god afstand til naboer og trafikstøj, idet boligen placeret ca. midt på den 19,5 ha store grund. Tænk sig på egen grund at have bakker, smukke og ganske store søer, skovarealer samt engarealer. Mulighederne for et aktivt liv er mange. Du kan bygge svævebaner, sove i shelter, fiske i egen sø, gå på jagt, vinterbade i søen, have ekstra mange husdyr, gå ture på egen grund, o.m.m. Hertil naturligvis alle de andre glæder ved at bo i villa med god plads, - sidde på terrassen i både den tidlige morgensol og den sene aftensol, have køkkenhave, trampolin, fodboldbane, gyngestativ, etc. Eller hvis et par drømmer om at bo her med mange biler, mange gæster eller bare drømmen og meget plads og egen jagt på sin grund.
Hovedhuset er totalt gennemrenoveret igennem de sidste par år og fremstår stilfuldt for feinschmeckere. Der er lagt nyt stråtag år 2021, nye vinduer, gulve med gulvvarme, eksklusive fliser, snedkerkøkken, mv.
Ankomst i entre med flotte indbyggede skabe og adgang til gæstetoilet. Ligefremme er der lækkert stort køkken med eksklusive hårde hvidevarer og spiseplads. Til højre for entreen er der adgang til 2 store flotte, præsentable og højloftede stuer, hvoraf den ene kan benyttes som spisestue direkte til køkkenet. Masser af skønne lysindfald fra øst, syd og vest samt mange døre med udgang til ejendommens terrasser.
I den anden ende af hovedbygningen, på den anden side af køkkenet er der stort værelse/kontor, et mindre værelse med lækkert eget badeværelse, et ekstra toilet samt stort fællesrum med loft til kip og flotte bjælker (motionsrum, bordtennisrum, stort fælles kontor, - mulighederne er mange). Trappe til lille 1. sal med endnu et værelse.
Fra køkkenet er der trappe op til 1. sal med stort værelse og kæmpe forældreafdeling med stort soveværelse og helt vildt imponerende badeværelse.